MADDE 1- TARAFLAR

1.1 SATICI:

Ünvanı: Parantez Reklam

Adres: Haseki Sultan mah. Kocamustafapaşa cad. No:2C Fstih - İstanbul, Türkiye

E-Posta [email protected]

1.2 ALICI("TÜKETİCİ"):

Tüketici Adı:

Adres:

Telefon:

E-Posta Adresi:

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ'nin www.dembu.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1 Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adedi, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

Ürünün Adı:

Ürünün Adedi:

Ürünün KDV Dahil Fiyatı:

Teslimat Ulaşım Fiyatı:

Ödeme Şekli:

3.2 Ödeme Şekli:

Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan TÜKETİCİ'ye sağlanması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki

Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.

3.3 İade Prosedürü

TÜKETİCİ'nin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile TÜKETİCİ'ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a. Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b. Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

İade, TÜKETİCİ'den banka hesap bilgileri istenerek, TÜKETİCİ'nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

c. Alışveriş Kredisi ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

İade, TÜKETİCİ'den banka hesap bilgileri istenerek,TÜKETİCİ'nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Kredi yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.4 Teslimat Şekli ve Adresi

Fatura Adresi:

Faturadaki Ünvan:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Paketleme, kargo ve teslim masrafları SATICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, TÜKETİCİ'nin yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında TÜKETİCİ'nin adresinde bulunmaması durumunda dahi firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETİCİ'nin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE 4- CAYMA HAKKI

TÜKETİCİ, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.

Ancak TÜKETİCİ, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

4.1 Cayma Hakkı Bildirimi

TÜKETİCİ, cayma hakkı süresi dolmadan EK-1 de bulunan “Cayma Hakkı Formu”nu doldurarak;

a. Müşteri [email protected] e-posta adresine yollayabilir.

c. Posta yoluyla. Akıncılar mahallesi inönü cadesi no 100/A Güngören İstanbul, Türkiye'ye yollayabilir.

Tüketici tarafından bildirim yapılmadan iade işleminin gerçekleştirilmesi durumunda, SATICI tarafından iade işlemi kabul edilmeyerek gönderi teslim alınmaz.

4.2 İadenin Gerçekleştirimesi:

a. TÜKETİCİ, EK-1 Cayma Hakkı Formu ile birlikte ürünleri orijinal  Dembu ambalajı içerisinde, hiç takılmamış, kullanılmamış ve hasar görmemiş durumda iade etmelidir.

b. TÜKETİCİ’nin İade etmek istediği siparişler, teslim aldığı şekilde, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmelidir.

c. TÜKETİCİ, şirket adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için, ürünü, ilgili şirketin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte gönderir.

d. Faturası şirket adına düzenlenen siparişlerin iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

e. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerin aynısı ya da eşdeğeri ile değiştirilmesi mümkün değildir. Bunun için yeni bir online sipariş verilmesi gerekmektedir.

f. www.dembu.com.tr’den satın alınan ürünler yerel dembu satış noktalarına iade edilemez.

g. Hijyenik koşullar gereği küpelerimiz için cayma hakkı kullanılamamaktadır.

h. İade SATICI tarafından teslim alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR